24 Ocak 2014 Cuma vizyona giren yerli ve yabancı filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Türk Malı ve Başka Filmler – 24 Ocak 2014 . . . Bu hafta 8 yeni film vizyona girecek . Korkudan maceraya bir çok film sizleri bekliyor . İşte onuncu hafta vizyona giren filmler; 12 Senelik Esaret , Frankenstein:Ölümsüzlerin Savaşı , Jack Ryan: Gölge Ajan , Kırık Çember , Köfte Yağmuru 2 , Iblisin Bugünü , Şöhret Tepesi ve Uzak Çığlık . . . İşte haftanın filmleri . . .

haftanın filmleri 24 ocak 2014

12 Senelik Esaret

12 Years A Slave

KONUSU:

1841’de New York’ta yaşamını sürdüren Solomon Northup , kendisini müziğe adamış siyah tenli bir adamdır . Ailesiyle birlikte yaşamını sürdüren Solomon , özgür yaşamını sürdüren ve aradığı şeyleri yapabildiği için mutlu bir adamdır . Ancak bir gün bir müzik işi için 2 adam ile tanışır ve çalışmak için Washington’a gider . İnandığı uygar hayat aşağı üst olabilir nedeni ise kendisini kaçırıp Güney’de bir çiflikte köle olarak çalışması için satarlar . Özgürlüğünü korumak için verdiği tüm emekler ve uğraş yerle bir olmuş , hayatı karabasana dönmüştür . Bu cehennemde Solomon acıyı , şiddeti , küçük düşürülmeyi yeniden öğrenecek ve başkaldırı etmeye cesareti olmayan br grup insanın umutsuzluğuna tanık olacaktır . Sevdiklerini ve yaşamını geri almak için ne yapması gerektiğini kesinlikle bulmuştur . . . İngiliz sinemacı Steve McQueen’in yönetmenliğini ve John Ridley ile birlikte senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Michael Fassbender’ın yanında Brad Pitt , Benedict Cumberbatch , Paul Giamatti benzeri yıldızlar da yer ediniyor .

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı

I , Frankenstein KONUSU:

Tarihin en ayrıksı karakterlerinden biri olan Frankenstein’ın üst kısmına çekilen yüzlerce filmden sonra yepyeni bir hikayeye odaklanan I Frankenstein , Dr . Victor Frankenstein’ın kendi elleriyle yarattığı Adam’ın hikayesini ele ediniyor . Adam yaratıldığı günden bu yana , tahmini 200 yıldır amaçsız bir şekilde yaşamını devam ettirirlen kendini Gargoyle ve İblisler arasındaki savaşın tam içinde bulur . Her 2 taraf da Adam’ın ölümsüzlük sırrını elde etmeye çalışmaktadır . Adam ise insanoğlunun sonunu getirmekte olan bu savaşı durdurabilecek şeye sahip olan bir varlıktır . Orijinali Mary Shelley aracılığıyla Frankenstein or the Modern Prometheus ismiyle 1818 yılında yayınlanan hikaye , 1910 yılında ilk defa sinemaya uyarlandığından bu yana farklı örnekleriyle beyaz perdede canlandı . Bu son uyarlamanın yönetmenliğini Karayip Korsanları: Kara İnci’nin Laneti ve Avustralya filmlerinin senaryolarını yazan Stuart Beattie bulunuyor .

Jack Ryan: Gölge Ajan

Jack Ryan: Shadow Recruit

KONUSU:

Afganistan’da denizci olarak yaptığı askerlikten sonra Jack Ryan , beladan uzak uslu bir hayat sürmeye başlamıştır . Çoğalış herhangi bir risk almadan huzur içinde yaşamayı prensip edinmiştir . Wall Street’te bir Rus milyarder için mali danışmanlık yapan Jack Ryan , kendini bir anda teröristlerin hazırladığı bir tasarının içinde bulur . Son Olarak yapması gerekense ülkesinin ekonomisini çökertecek olan bu komployu durdurmaktır . Tasarının sorumlusunu öğrenen Jack’in Moskova’ya gitmesi gerekir . Bir başına halletmeye çalışacağı bu görevde bildiği her şeyi kullanacaktır . Jack görevi tamamlamakta ve bu komplodan dinamik çıkmakta kararlıdır . Tom Clancy’nin yarattığı bir roman karakteri olan Jack Ryan’ı Chris Pine canlandırıyor . Senaryoyu ise David Koepp yazmış .

Uzak Çığlık

Far Cry

KONUSU:

Video oyunu uzak çığlığın beyaz perdeye uyarlaması olan filmde Jack Carer , eskiyen özel kuvvetler görevlisidir ve Valérie ile önemsediği bir ilişkinini içerisindedir . Valerie başarılı ve hırslı bir gazetecidir ve pasifikte yer alan bir adanın üzerinde var olan çok gizli bir askeri bilgiyle ilgili araştırma yapmaktadır . Tam yola çıkmak üzerelerken , Dr Krieger aracılığıyla verilen bir talimat doğrultusunda ciddi bir saldırıya uğrarlar . Birlikte ciddi anlamda kontrolden çıkan askerlerden kaçarak hayatta kalma savaşının içine girerler .

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s